Новини

На Білоцерківському сміттєзвалищі видобуватимуть біогаз

У Білій Церкві у найближчий час планується проводити роботи по дегазації полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища).Про це пише інформаційне агентство «Погляд».

Адже щороку в Білій Церкві утворюється близько 50-60 тис. тонн сміття, а в результаті його розкладання виділяється біогаз, випаровування якого є одним із джерел виникнення парникового ефекту. Більше того, при контакті з повітрям горючий і вибухонебезпечний метан може спровокувати самозаймання побутових відходів.

Процес дегазації передбачає видобуток газу із сміття і перероблення його на електроенергію.
Стало відомо, що для залучення інвестора було оголошено конкурс – щодо виконання комплексу робіт по дегазації полігону твердих побутових відходів у місті Біла Церква. Підприємство, яке стане переможцем Конкурсу, продаватиме електрику за «зеленим тарифом», а встановлений відсоток від загальної суми буде сплачувати місту.

Як повідомили у міському департаменті ЖКГ, вже відбулося розкриття Конкурсної документації, яку подали три учасника: ТОВ «Кліар Енерджі» м.Корюківка, ТОВ «Біогаз Енерджі» м.Чернігів, та ТОВ «ЛНК» м.Київ.

А хто саме з них стане переможцем і буде виконувати роботи по дегазації, стане відомо з рішення виконавчого комітету наступного тижня – по результатам оцінки найкращої пропозиції. Договір з переможцем конкурсу буде заключено до 31 грудня 2027 року.

Залишити відповідь

Усі Новини